Hotel Mikołajki
1680

Świat Saun

Sauny w Hotelu Mikołajki

Nie trudno znaleźć hotel z sauną na Mazurach, czy hotel z jacuzzi. Ale tylko specjalna Strefa Saun w Hotelu Mikołajki***** oferuje swoim Gościom relaks na najwyższym poziomie. Profesjonalnie zaprojektowana strefa wypoczynku, a w niej między innymi sauna sucha, sauna mokra, sauna infra red, misy do moczenia stóp, łaźnia błotna i podgrzewane ławy pozwalają zregenerować siły i oczyścić organizm z toksyn. Po sesji w saunie koniecznie trzeba odwiedzić strefę relaksu i poczuć jej zmysłową atmosferę.

UWAGA! Świat Saun w naszym hotelu jest strefą nagości. 

STREFA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB DOROSŁYCH

ŚWIAT SAUN W SPA & WELLNESS DECUS AQUAE czynne jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9.00 - 21.00

REZERWACJE I PYTANIA W RECEPCJI SPA:

tel. +48 (87) 420 66 00
e-mail: spa@hotelmikolajki.pl

Relaks w saunach na Mazurach

Strefa Saun nazywana Światem Saun, którą oferuje hotel na wyspie, to miejsce, gdzie w pełni można się zrelaksować i odprężyć. Ponieważ Hotel Mikołajki***** to hotel SPA na pięciogwiazdkowym poziomie, nie brakuje u nas profesjonalnej obsługi i terapeutów, którzy przez cały czas są gotowi służyć pomocą, a o określonych porach prowadzą aromatyczne rytuały. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj sauny będzie najlepszy dla Ciebie, wystarczy zapytać – w Świecie Saun każdy znajdzie kameralny zakątek dla siebie.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć a w dalszej części do zapoznania się z elementami Świata Saun

Sauna Sucha

Inaczej zwana sauna fińską. Jest to sauna drewniana nagrzewana piecem kamiennym, w której temperatura powietrza waha się między 90-120⁰C. Kąpiel w saunie suchej pobudza przemianę materii, skutecznie pomaga w procesie odchudzania, poprawia jakość snu oraz niweluje działanie stresu. Pobyt w tym miejscu gwarantuje szybszą regenerację mięśni, a skutki przetrenowania są mniej bolesne.

Z sauny suchej w Hotelu Mikołajki rozpościera się widok na jezioro Mikołajskie. Pomieści ona ok 12-15 osób w tym samym czasie. Posiada ona 13,41 m2 powierzchni.

Sauna Infra Red

Podczas seansu w tej saunie następuje ogrzewanie promieniami podczerwieni, które docierają do 5 mm w głąb ciała, bez działania szkodliwych promieni UV. Jednocześnie wytwarzana jest energia podobna do energii słonecznej, co rozgrzewa i rozluźnia organizm wpływając korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Choć temperatury są tu niższe (ok 50⁰C) niż w saunie suchej – wypacamy się tak samo. Z Sauny Infra można korzystać codziennie. Nie ma przeciwwskazań by korzystały z niej dzieci, osoby starsze, z chorobami układu krążenia.

W Hotelu Mikołajki Sauna Infra Red pomieści w tym samym czasie ok 3-4 os.  Posiada ona 3,89m2 powierzchni.

Sauna Solna

To połączenie sauny suchej z właściwościami soli morskiej. Temperatura waha się między 59-90⁰C, wilgotność jest umiarkowana. Polecana dla osób które mają problem z układem oddechowym.

W Hotelu Mikołajki Sauna Solna pomieści ok 8-10 os . Posiada ona 7,87m2 powierzchni.

Łaźnia Parowa, Aromatyczna i Błotna

Łaźnia Parowa – ceramiczna. Temperatura powietrza waha się między 45-65 ⁰C ze stuprocentową wilgotnością powietrza. Nagrzewana poprzez gorącą parę, która doskonale rozluźnia naczynia krwionośne, rozszerza drogi oddechowe oraz oczyszcza ciało z substancji szkodliwych dla organizmu.W Hotelu Mikołajki łaźnia parowa pomieści ok 8-10 os. Posiada ona 7,7m2 powierzchni.

Łaźnia Aromatyczna jest to połączenie łaźni parowej z olejkami aromatycznymi.
Łaźnia ta pomieści ok 4-5 os. Posiada ona 4,14 m2 powierzchni.

Łaźnia Błotna inaczej zwana Rasual. Temperatura waha się między 35-55⁰C. Jest to łaźnia w której występuje bardzo wysoka wilgotność. Składa się z dwóch pomieszczeń: pierwsze to przedsionek w którym znajduje się umywalka nabłotna oraz prysznic, drugie pomieszczenie to łaźnia do której Goście wchodzą i smarują się błotem/Glinką. Warto wspomnieć, iż Glinka ma działanie pielęgnacyjne oraz lecznicze dla skóry, stawów i mięśni.
Łaźnia Błotna pomieści ok 4-5 os. Jej przedsionek posiada 4,59 m2 powierzchni zaś łaźnia 4,14 m2.

Słoneczna Łączka, Jacuzzi, Prysznice Wrażeń

Słoneczna Łączka to komfortowe opalanie w przyjaznych dla skóry warunkach. W przeciwieństwie do klasycznego solarium Słoneczna Łąka nie naraża na efekty uboczne związane z intensywną ekspozycją ciała na promienie UV. Jest to najbezpieczniejsza forma uzyskania ładnej i trwałej opalenizny, zbliżona do warunków opalania w naturalnych warunkach słonecznych. Lampy emitują promienie ultrafioletowe doświetlając skórę i powodując zwiększoną produkcję endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. W Hotelu Mikołajki słoneczna łączka obejmuje 2 leżanki w przeszklonym pomieszczeniu z widokiem na jezioro.

Jacuzzi to klasyczna wanna z hydromasażem i tzw bąbelkami.

Prysznice Wrażeń to rodzaj natrysku ze zmiennym natężeniem, rodzajem i temperaturą strumieni wody. W odróżnieniu od standardowego prysznica, strumień wody pod ciśnieniem kierowany jest we wszystkie kierunki, nie tylko z góry. Dodatkowo natryskom towarzyszą efekty świetlne, uwalnianie zapachów olejków eterycznych oraz dźwięki muzyki lub odgłosy natury: np. burza, wiatr. W ten sposób możemy uzyskać kilka programów m.in.

  • Ciepło, tropikalnego deszczu – rzęsiste ciepłe strumienie wody wzbogacone zapachem owoców egzotycznych z pobudzającym oświetleniem barwy czerwonej.
  • Bryzy polarnej, deszczu arktycznego – zimna mgła zraszająca ciało przy zapachu mięty, w kojącym niebieskim świetle.

Kostkarka lodu, Misy do stóp, Podgrzewane Ławy

Produkująca automatycznie lód kostkarka, przeznaczona do delikatnego schładzania ciała po pobycie w Saunie, dzięki czemu wzmacniamy nasz układ odpornościowy oraz uelastyczniamy skórę.

Misy do naprzemiennego moczenia stóp w ciepłej i zimnej wodzie, spowodują znacznie lepsze wypocenie toksyn w saunach.

Odpowiednio wyprofilowane, podgrzewane do temperatury ciała ławy działają relaksacyjnie na organizm stwarzając niepowtarzalny komfort wypoczywających.

Zobacz również

Phone icon Zadzwoń do SPA