Zdrowie i regeneracja

Relaks w saunach

Strefa Saun nazywana Światem Saun to miejsce, w którym w pełni można się zrelaksować i odprężyć bez limitu czasowego.
Profesjonalnie zaprojektowana strefa wypoczynku, a w niej między innymi sauna sucha, sauna mokra, sauna infra red, misy do moczenia stóp, łaźnia błotna i podgrzewane ławy pozwalają zregenerować siły i oczyścić organizm z toksyn.
Świat Saun w naszym hotelu jest strefą nagości - strefa przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Świat Saun

Sauna Sucha

Inaczej zwana sauna fińską. Jest to sauna drewniana nagrzewana piecem kamiennym, w której temperatura powietrza waha się między 90-120⁰C. Kąpiel w saunie suchej pobudza przemianę materii, skutecznie pomaga w procesie odchudzania, poprawia jakość snu oraz niweluje działanie stresu.
Pobyt w tym miejscu gwarantuje szybszą regenerację mięśni, a skutki przetrenowania są mniej bolesne.

Świat Saun

Sauna Solna

To połączenie sauny suchej z właściwościami soli morskiej. Temperatura waha się między 59-90⁰C, wilgotność jest umiarkowana.
Polecana dla osób które mają problem z układem oddechowym.
W Saunie Solnej jednorazowo może przebywać do 10 osób.

Świat Saun

Łaźnia Parowa

Łaźnia Parowa – ceramiczna. Temperatura powietrza waha się między 45-65 ⁰C ze stuprocentową wilgotnością powietrza. Nagrzewana poprzez gorącą parę, która doskonale rozluźnia naczynia krwionośne, rozszerza drogi oddechowe oraz oczyszcza ciało z substancji szkodliwych dla organizmu.
W łaźni parowej jednorazowo może przebywać do 10 osób.

Świat saun

Łaźnia Aromatyczna

Jest to połączenie łaźni parowej z olejkami aromatycznymi. Zapewnia oczyszczenie i relaks dla całego organizmu
Łaźnia ta pomieści do 5 osób w jednym czasie.

Świat saun

Łaźnia Błotna

Łaźnia Błotna inaczej zwana Rasual. Temperatura waha się między 35-55⁰C.
Jest to łaźnia w której występuje bardzo wysoka wilgotność.
Składa się z dwóch pomieszczeń: pierwsze to przedsionek w którym znajduje się umywalka nabłotna oraz prysznic, drugie pomieszczenie to łaźnia do której Goście wchodzą i smarują się błotem/glinką. Ma ono działanie pielęgnacyjne oraz lecznicze dla skóry, stawów i mięśni. 

Odpoczynek z widokiem

Słoneczna Łączka

Słoneczna Łączka to komfortowe opalanie w przyjaznych dla skóry warunkach.
W przeciwieństwie do klasycznego solarium Słoneczna Łąka nie naraża na efekty uboczne związane z intensywną ekspozycją ciała na promienie UV. Jest to najbezpieczniejsza forma uzyskania ładnej i trwałej opalenizny, zbliżona do warunków opalania w naturalnych warunkach słonecznych. Lampy emitują promienie ultrafioletowe doświetlając skórę i powodując zwiększoną produkcję endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia.
W Hotelu Mikołajki Leisure & SPA słoneczna łączka obejmuje 2 leżanki w przeszklonym pomieszczeniu z widokiem na jezioro.

Świat saun

Prysznice Wrażeń

Prysznice Wrażeń to rodzaj natrysku ze zmiennym natężeniem, rodzajem i temperaturą strumieni wody.
W odróżnieniu od standardowego prysznica, strumień wody pod ciśnieniem kierowany jest we wszystkie kierunki, nie tylko z góry. Dodatkowo natryskom towarzyszą efekty świetlne, uwalnianie zapachów olejków eterycznych oraz dźwięki muzyki lub odgłosy natury.

Zgoda na pliki cookie
Konfiguracja
O plikach cookie